Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Elektryka / elektronika

Elektryka samochodowa – podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego auta

Rozwój technologiczny sprawił, że w samochodach są montowane coraz bardziej skomplikowane układy elektryczne. Obecnie elektryka odpowiada za funkcjonowanie silnika i mechanizmu przenoszenia napędu, prawidłową pracę ABS i poduszek powietrznych, jak i kontrolę wszystkich urządzeń poprawiających komfort jazdy. Do działania wykorzystuje energię z akumulatora. Od sprawności baterii, a także innych elementów zależy płynna i bezpieczna jazda, dlatego każda usterka dotycząca elektryki samochodowej musi być niezwłocznie naprawiona. Najlepiej przy wykorzystaniu części z asortymentu Aparts.pl.

Najczęstsze usterki elektryki samochodowej

Do najmniej awaryjnych układów elektrycznych zalicza się te zainstalowane w japońskich (Toyota i Honda) i niemieckich samochodach (Audi). Wynika to z używania wysokiej klasy materiałów oraz umiejscawiania przewodów w bezpiecznych miejscach, gdzie nie są one narażone na działanie czynników zewnętrznych przyczyniających się do korozji elektryki samochodowej. Natomiast wielu właścicieli francuskich pojazdów, takich marek jak Renault i Peugeot, skarży się na częste usterki, które nie tylko dużo kosztują, ale także są trudne do wykrycia w odpowiednim momencie.

Układ elektryczny jest jednym z najdelikatniejszych modułów pojazdów. Wystarczy niewielkie zanieczyszczenie, woda, zbyt wiele podłączonych urządzeń, zepsuty alternator, skorodowane kable, uszkodzony pasek klinowy lub po prostu przepalony bezpiecznik, aby zabrakło prądu w samochodzie.

Najczęściej wina leży po stronie producenta, który dopuścił instalację układu np. w miejscach wilgotnych, jednak nie bez znaczenia są także działa kierowcy i/lub pasażerów. Niewyłączenie świateł, nieregularne czyszczenie zacisków z brudu i korozji, a także niski poziom elektrolitów w akumulatorze mogą dodatkowo przyspieszyć awarię elektryki samochodowej.

Dostępne części do elektryki samochodowej

Prowadzisz warsztat, a może jesteś klientem indywidualnym i szukasz sprawdzonych części do naprawy układów elektrycznych we wszystkich pojazdach? W naszej ofercie znajdziesz niezbędne części do naprawy tego układu, takie jak: akumulatory, alternatory, czujniki, elementy oświetlenia, przekaźniki, przerywacze kierunkowskazów, reflektory, sterowniki, sygnały dźwiękowe i układy rozruchowe. Produkty pochodzą ze sprawdzonych źródeł, od wiodących producentów na rynku. Dokładamy wszelkich starań, abyś otrzymał najwyższej klasy podzespoły, które zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół. Dlatego starannie selekcjonujemy propozycje firm i wybieramy tylko te najlepsze.

Wiemy, jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie elektryki samochodowej. Od użytych części zależy bezpieczeństwo na drodze Twoje i Twoich najbliższych. Sprzedajemy podzespoły, które są kompatybilne z każdym modelem, dla którego je stworzono. Bez względu na to, czy szukasz elementów do Opla Astry, Land Rovera Discovery, czy Toyoty Corolli, u nas znajdziesz to, co jest Ci niezbędne do naprawy ukochanego pojazdu.

Jaki akumulator wybrać?

Oferujemy szeroki wybór akumulatorów do samochodów każdej marki. Proponowane przez nas baterie są tworzone przez doświadczonych producentów części motoryzacyjnych, takich jak Bosch, Varta, Centra, Yuasa, Exide, MaxGear.

Pojemność każdego produktu została dopasowana do potrzeb wybranego modelu pojazdu. Akumulatory są kompatybilne z samochodami, dla których zostały stworzone, dzięki czemu nie musisz martwić się o to, że wybrany element nie zmieści się pod maską.

Nasze baterie wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Odpowiednio użytkowane, zapewniają pełną funkcjonalność elektryki samochodowej bez przepięć, skoków napięcia i przerw w dostawie prądu. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza na okres zimowy, kiedy temperatura na zewnątrz drastycznie spada. Wybierz produkt z naszego sklepu, aby móc cieszyć się pełną sprawnością pojazdu w każdych warunkach.

Alternator – jaki najlepszy?

Oprócz akumulatora niezwykle istotny jest także alternator. Jego głównym zadaniem jest zamiana energii mechanicznej w prąd. Jeśli pracuje prawidłowo, to dostarcza do baterii napięcie w wysokości 13,8-14,5V. To proste urządzenie zapobiega rozładowaniu się akumulatora w czasie pracy, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym asortymencie.

Nieustannie obserwujemy rynek motoryzacyjny i wzbogacamy naszą ofertę o nowsze, bardziej wytrzymałe produkty, abyś mógł cieszyć się niezakłóconą pracą swojego samochodu. Alternatory, które sprzedajemy, są w 100% bezawaryjne i sprawne. Pamiętaj o tym, aby wybierać nowe podzespoły zamiast używanych z nieznanego źródła. Dzięki temu kompleksowo zadbasz o swój akumulator, a z pewnością docenisz to w trudnych warunkach.

Rodzaje dostępnych czujników

Małe, ale… niezbędne w każdym samochodzie. Czujniki stale kontrolują pracę podzespołów i informują, kiedy i jak coś działa. To one w głównej mierze odpowiadają za prawidłową pracę całego pojazdu. Są jak zmysły w organizmie – reagują na zmiany, wywołując odpowiednie reakcje modułów. Dzięki nim, sygnał dźwiękowy przypomina Ci o zapięciu pasów, kiedy siadasz na siedzeniu i włączają się poduszki powietrzne podczas zderzenia.

Oferujemy czujniki ciśnienia powietrza, spalania stukowego, ciśnienia spalin i w kolektorze dolotowym, pozycji wałka rozrządu oraz temperatury płynu chłodzącego, powietrza dolotowego i zewnętrznej. Sprzedajemy także generatory impulsów, piasta koła i sondy lambdy. Wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowego funkcjonowania pojazdu, znajdziesz u nas!

Najlepsze oświetlenia do auta

W Polsce każdy samochód, bez względu na porę dnia, podczas jazdy powinien mieć włączone światła. Oświetlenie musi być sprawne i widoczne z daleka, w innym przypadku łatwo o mandat. Jednak wystarczy drobna stłuczka lub mały, niewidoczny słupek na parkingu, aby lampa się stłukła. W odpowiedzi na potrzeby kierowców sprzedajemy reflektory dalekosiężne i przeciwmgielne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i przedziału pasażerskiego, światła cofania, STOP i do jazdy w dzień oraz lampy kierunkowskazów, tylne zespolone i przeciwmgielne tylne. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o odpowiednich żarówkach.

 

Te i wiele innych elementów elektryki samochodowej znajdziesz u nas w bardzo atrakcyjnych cenach. Zamów już dziś!