Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Filtry

O roli filtrów w Twoim samochodzie

Samochód, którym codziennie się poruszasz się, wyposażony został w kilka rodzajów filtrów. Są one niezwykle ważne, jednak ze względu na intensywną eksploatację, ulegają szybkiemu zniszczeniu. W takim momentach konieczna jest ich wymiana na nowe. Koszt zakupu nie jest wysoki, szczególnie jeśli postawisz na ofertę sklepu internetowego aparts.pl.

 

Filtry samochodowe - rodzaje

Trzy to minimalna liczba filtrów, którą odnajdziesz w każdym samochodzie. Coraz częściej możemy jednak spotkać się z liczbą większą o jeden ze względu na dodatkowy filtr. Każdy z nich jest niezwykle ważny i pełni osobną rolę, bez której bezpieczna jazda samochodem nie byłaby możliwa.

 

Filtr oleju

Jeden z najpopularniejszych filtrów, o którym słyszeli nawet Ci, którzy z motoryzacją mają niewiele wspólnego. Jego głównym zadaniem jest wypłukanie i odprowadzenie zanieczyszczeń i produktów ubocznych powstających podczas procesu spalania. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną w żaden sposób zatrzymane, dojdzie do szybkiego zniszczenia silnika. Rola filtra silnika jest więc nieoceniona w każdym pojeździe. To właśnie wewnątrz niego magazynowane są wszystkie zanieczyszczenia. Moment, kiedy wymiana tego rodzaju filtra jest konieczna, jest łatwy do zauważenia. Podczas wylewania starego oleju, możemy zauważyć w zużytym filtrze połyskujące drobinki. Cena filtra oleju jest niewielka, szczególnie jeśli kupisz go w sklepie internetowym aparts.pl.

 

Filtry powietrza samochodowe

Jest to kolejny filtr, który ma bezpośredni wpływ na jakość jednostki napędowej. Na każdy litr paliwa, które zostało spalone, przypada kilka tysięcy litrów powietrza przez niego przepływających. Wymiana tego rodzaju filtra jest konieczna minimum raz w roku. Możesz to również robić co około 20 kilometrów, jeśli często podróżujesz. Zlekceważenie wymiany filtra powietrza w samochodzie, grozi kosztownymi naprawami. Może bowiem dojść do zniszczenia pierścieni tłokowych, cylindrów lub w najgorszych przypadkach turbosprężarki. Koszt tego filtra jest niewielki, nie warto więc ponosić tak ogromnego ryzyka.

 

Filtr paliwa

Rola filtra paliwa jest równie ważna, jak dwóch poprzednich elementów. To właśnie on odpowiada za odseparowanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, osadów i cząstek stałych, które płyną wraz z paliwem w stronę silnika. Jego wymiana jest konieczna po przebyciu znacznie większej ilości kilometrów, niż ma to miejsce w przypadku filtra powietrza. Warto go wymieniać co około 100 tysięcy kilometrów. Jeśli zlekceważymy konieczność wymiany tego elementu, szybko odczujemy konsekwencje. Niefiltrowane lub nieodpowiednio filtrowane paliwo przyspiesza zużywanie się wtryskiwaczy.

 

Filtr kabinowy

Ten rodzaj filtru różni się znacząco od swoich poprzedników. O ile w filtrze olejowym, paliwa czy powietrza nadrzędnym celem było zadbanie o stan pojazdu, o tyle w przypadku kabinowego chodzi przede wszystkim o kierowcę i pasażerów, znajdujących się wewnątrz niego. To właśnie ten filtr, odpowiada w wielu modelach samochodów za brak kurzu i unoszących się we wnętrzu pyłków. Jego rola jest szczególnie istotna, w przypadku kierowców cierpiących na alergię. Coraz większa liczba samochodów posiada filtr kabinowy. Wymianę tego rodzaju filtra warto przeprowadzać chociaż raz w roku. Sklepy oferują nam również różne rodzaje filtrów kabinowych. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszy się filtr z wkładem węglowym, które posiadają znacznie większą skuteczność oczyszczania powietrza.

 

Filtry w sklepie aparts.pl

Każdy z wymienionych filtrów odgrywa znaczącą rolę w Twoim pojeździe. Dlatego ich regularna wymiana powinna być Twoim obowiązkiem. Szczególnie, że każdy z tych filtrów ma niską cenę. Sam się przekonaj, odwiedzając sklep aparts.pl i wybierając odpowiednią kategorię produktów. Dzięki regularnej wymianie filtrów w swoim samochodzie dbasz o wszystkie jego części i komponenty. Odpowiedni stan filtrów może sprawić, że nie będziesz musiał inwestować w inne, znacznie droższe części swojego samochodu. Filtry samochodowe wpływają zarówno na stan techniczny pojazdu, jak i komfort podróży zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

 

W ofercie sklepu aparts.pl odnajdziesz:

  • filtr oleju,
  • filtr paliwa,
  • filtr powietrza.

 

Każdy z filtrów musi być odpowiednio dopasowany do modelu pojazdu, w którym zostanie zamontowany. Naszym klientom staramy się ułatwiać zakupy najbardziej, jak to możliwe. Wystarczy tylko, że będziesz mieć przy sobie najważniejsze informacje dotyczące Twojego samochodu, takie jak roku produkcji, moc silnika, typ pojazdu i rodzaj paliwa. Wszystkie te informacje znajdziesz bez najmniejszych problemów w dowodzie rejestracyjnym. Pozwolą Ci one dopasować filtr do Twojego pojazdu, niezależnie od tego, który z nich wymieniasz,.

 

Ceny filtrów w naszej ofercie mogą się od siebie różnić ze względu na typ filtra i markę. Nie bez znaczenia jest również model samochodu, w którym zostanie zamontowany. Najdroższym filtrem dostępnym na rynku jest kabinowy, który został wyposażony w węgiel aktywny. Ceny filtrów mogą się różnić pomiędzy częściami oryginalnymi i zamiennikami. Jak łatwo się domyślić, cena tych drugich jest znacznie niższa. Jednak niejednokrotnie, zamienniki z oferty naszego sklepu udowodniły, że ich jakość jest porównywalna do jakości oryginałów. Skoro i tak filtry należy regularnie wymieniać, dlaczego nie postawić na zamienniki, które są znacznie tańsze?

 

Na jaką obsługę możesz liczyć w sklepie aparts.pl?

Niezależnie od tego czy kupujesz zaledwie jedną tańszą część, czy jest ich kilkadziesiąt, traktujemy Cię na równi z innymi klientami. Każdy z naszych klientów jest na wagę złota, dlatego też cieszymy się z każdych kolejnych zamówień na części samochodowe, które spływają do nas każdego dnia. Filtry, które zamówisz w aparts.pl zostają bezpiecznie zapakowane i trafiają do Twoich rąk, najszybciej jak to tylko możliwe. Mamy nadzieję, że dołączysz do grona klientów, którzy są niezwykle zadowoleni z szybkości realizacji zamówień.