Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Części JAGUAR

Oryginalne części jaguar

Jaguary nie tylko są samochodami wyjątkowymi pod względem wzornictwa i możliwości. Mają też bardzo ciekawą historię, związaną z narodzinami marki w ogóle oraz z pojawieniem się jej nazwy. Jednocześnie są to również najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne auta klasy Premium, które perfekcyjnie łączą luksus i elegancję ze sportowym zacięciem. Części Jaguar znalazły też miejsce w sklepie Aparts.

Marka, która powstała przypadkiem

O klasie i stylu Jaguara jednoznacznie świadczy logo. Przygotowany do skoku dziki kot doskonale odzwierciedla charakter pojazdów, podsuwając wyobraźni mruczący dźwięk silnika o ogromnej mocy. Tak jak jaguar pręży się do skoku, tak smukłe linie aut tej marki stanowią zapowiedź szybkiej, dynamicznej jazdy. Dzięki tym skojarzeniom oraz wyjątkowej sylwetce, samochody te stanowią uosobienie męskich marzeń. Dla wielu z nich posiadanie tego pojazdu jest celem, do którego dążą, poświęcając wiele na swojej drodze.  Jaguary są bowiem samochodami z najwyższej półki, a ich ceny są porównywalne z kosztem budowy domu czy zakupu mieszkania.

Chociaż pomysł na te luksusowe auta i ich projekt pojawiły się znacznie wcześniej, to przypadek i zbieg okoliczności sprawiły, że obecnie pasjonaci sportowych wozów mogą się nimi cieszyć. Firma Swallow Sidecar Company, która rozpoczęła ich produkcję w 1922 roku, początkowo zajmowała się konstruowaniem motocykli. Zajmowała się też odrestaurowywaniem aut motorów i autobusów, a w późniejszym okresie – produkcją części do silników Austin i detali dla Forda. Rozwój finansowy sprawił, że na początku lat 30. powstał pierwszy projekt sportowego auta. Zaprezentowany model początkowo był znany pod nazwą S.S. Dlatego zaraz po zakończeniu II wojny światowej zmieniono ją na Jaguar.

Luksus typowy dla Brytyjczyków

Swallow Sidecar Company była firmą brytyjską, dlatego nie dziwi fakt, że właśnie tam narodził się samochód z wysokiej półki, jednocześnie sportowy i luksusowy. Kosztowne auta i części Jaguar powstawały w fabryce Williama Lyonsa zarówno w okresie przedwojennym, jak i później, od 1948 roku. Początkowo były to samochody sportowe do amatorskiej jazdy. Od 1951 roku ruszyła też produkcja aut wyścigowych.

Cechą, która wyróżnia Jaguary, jest niezwykła, opływowa sylwetka. Aerodynamiczny styl nadwozia ma ogromne znaczenie dla rozwijanych prędkości i komfortu prowadzenia. Uzupełniają ją też doskonałej jakości części Jaguar oraz bardzo mocny silnik, który w parze z karoserią przyczynił się do osiągnięcia niezwykle wysokich prędkości. To jeden z powodów, dla których samochody tej marki trafiły na tory wyścigowe i odnosiły na nich sukcesy.

Nie byłoby jednak samochodu brytyjskiego bez odrobiny luksusu. W przypadku jaguarów jest on widoczny w każdym elemencie, począwszy od lśniącego lakieru, przez styl i design kabiny, aż po dodatkowe wyposażenie. Ostatecznie chodzi przecież o to, aby jechać szybko, bezpiecznie i wygodnie.

Jaguar Cars i jego przejęcia

Początkowy sukces samochodów marki Jaguar nie zagwarantował właścicielowi autonomii do czasów współczesnych. Jak w historii wielu marek, tak i tutaj pojawiają się okresy, w których firma trafiała pod egidę większych, silniejszych korporacji. W 1960 roku była nią Daimler Motor Company. W 1989 roku Jaguar Cars kupił koncern Ford Motor Company. Ostatnie przejęcie nastąpiło pod koniec lat 90, kiedy Jaguar trafił pod kontrolę indyjskiej firmy Tata Motors Ltd.

Pomimo kilkukrotnej zmiany właściciela samochody i części Jaguar wciąż pojawiają się na rynku, pozwalając spełniać marzenia pasjonatom jazdy na wysokich obrotach. Auta fascynują odgłosami silnika, wysokimi prędkościami i dynamiczną jazdą, a także unikalnym i jedynym w swoim rodzaju designem. Do ich znaków rozpoznawczych zaliczają się mocne jednostki napędowe, doskonałe hamulce oraz maksymalna niezawodność. Są one efektem perfekcyjnego dopasowania podzespołów i części. Jaguar oferuje też najlepsze na świecie właściwości jezdne.

Obecnie firma produkuje samochody luksusowe i sportowe wysokiej klasy. Właścicielem jest grupa Jaguar Cars, Jaguar Land Rover. Ciągła produkcja aut jest realizowana w trzech brytyjskich zakładach.

Jaguary, samochody tylko pozornie bez wad

Analiza konstrukcji, opływowych kształtów, ekskluzywnego wyposażenia kabiny czy najwyższej jakości części Jaguar pozwala sądzić, że są to samochody bez wad. W rzeczywistości użytkownicy oraz serwisanci dostrzegają kilka niedociągnięć, które mogą sprawiać problemy. Do słabszych stron tych modeli zaliczają się:

  • turbosprężarka,
  • elektryka samochodowa,
  • system ABS,
  • oprogramowanie komputera pokładowego.

Wśród zalet użytkownicy i specjaliści wymieniają między innymi wysoką jakość wykończenia wnętrza, dynamikę jazdy, dobrą izolację akustyczną oraz komfortowe zawieszenie.

Części Jaguar w sklepie internetowym Aparts

Nawet najlepszy, najdroższy i najbardziej luksusowy samochód nie jest całkowicie odporny na usterki czy awarie. Naprawy i serwisowanie wymagają dostępu do części zamiennych, które będą kompatybilne z konkretnym modelem. W przypadku części Jaguar ma to szczególne znaczenie, gdyż jakiekolwiek słabsze zamienniki ograniczą parametry jazdy. Ponadto, przy rozwijaniu dużych prędkości, spójność konstrukcji ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażera.

Jaguary są samochodami z wysokiej półki, luksusowymi i drogimi. Dlatego, chociaż są dostępne w Polsce, sięgają po nie tylko nieliczni. To z kolei sprawia, że również części zamienne znacznie trudniej kupić niż w przypadku innych marek aut. Szczególnie problematyczny jest dobór części zamiennych do starszych modeli, takich jak Jaguar E-TYPE Convertible produkowany w latach 1961 – 1975 czy jeszcze wcześniejszy XK coupe. Dlatego ich poszukiwanie warto zacząć od profesjonalnego sklepu.

Aparts specjalizuje się w internetowej sprzedaży części Jaguar oraz do wielu innych marek aut. Tylko w tej kategorii proponujemy produkty wysokiej klasy przeznaczone do ponad 40 modeli, produkowanych od 1948 roku do chwili obecnej. Zaletą wyboru naszej oferty z pewnością jest możliwość zakupu części w atrakcyjnych cenach. Jako profesjonaliści doradzimy też, co dobrać do historycznych i nowoczesnych samochodów tej marki.