Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Klimatyzacja

Klimatyzacja samochodowa – niezbędny element wyposażenia każdego auta

Układ klimatyzacji od kilku lat stanowi podstawowe wyposażenie wszystkich modeli samochodów. Nikt nie wyobraża sobie podróży latem lub zimą bez sprawnego nawiewu. Aby móc w pełni korzystać z klimatyzacji samochodowej, należy regularnie ją serwisować w profesjonalnym zakładzie.

Sposób działania układu jest bardzo prosty. Polega na skutecznym schładzaniu lub rozgrzewaniu powietrza, które dostaje się kabiny. Jest to możliwe dzięki:

  • specjalnie ułożonym rurkom wypełnionym dedykowanym czynnikiem,
  • pompie, która spręża gaz, aby miał odpowiednio wysokie ciśnienie,
  • skraplaczowi, który schładza i zmienia stan skupienia czynnika na ciekły,
  • osuszaczowi, gdzie od czynnika roboczego zanieczyszczeń mechanicznych są oddzielane woda i powietrze,
  • zaworom, które rozprężają mieszankę,
  • parownikom, które schładzają czynnik chłodniczy.

Po całym procesie rozprężony czynnik z powrotem trafia do kondensatora, gdzie podwyższane jest jego ciśnienie na nowo.

Układ, do prawidłowego funkcjonowania, potrzebuje właściwej ilości czynnika. Jego brak może doprowadzić do poważnych usterek klimatyzacji. Ale to nie jedyna przyczyna uszkodzeń tego systemu.

Typowe usterki klimatyzacji samochodowej

Z uwagi na miejsce montażu układ jest narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ciała obce i zanieczyszczenia znacznie przyczyniają się do korozji wszystkich elementów, a zwłaszcza chłodnicy klimatyzacji, która jest umieszczona z przodu pojazdu. Kolejnym miejscem narażonym na uszkodzenia jest parownik. Zlokalizowany głęboko wewnątrz pojazdu, jest dobrze chroniony przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, ale stanowi doskonałe miejsce do rozwoju grzybów i bakterii.

Do najpoważniejszych usterek zalicza się również awarie kompresora. Zabrudzony czynnik, woda, za mała ilość płynu, nieszczelności przewodów mogą doprowadzić do zatarcia podzespołu i w efekcie do jego trwałego uszkodzenia.

Jeśli po włączeniu klimatyzacji samochodowej wnętrze nie schładza się lub nie rozgrzewa do odpowiedniej temperatury, szyby parują, z układu wydobywa się nieprzyjemny zapach, auto bardziej hałasuje podczas jazdy lub zauważalnie wzrosło zużycie paliwa, to znak, że czas na kontrolę układu w renomowanym warsztacie.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – z częściami od Aparts.pl to łatwe!

Niezależnie od tego, czy zawodowo zajmujesz się naprawą układów, czy jesteś indywidualnym klientem, który potrzebuje części do serwisu klimatyzacji, u nas z pewnością znajdziesz wszystkie niezbędne elementy montażowe.

W asortymencie dostępne są czujniki temperatury płynu chłodzącego, kompresory, w tym cewki, sprzęgła elektromagnetyczne, zawory regulacyjne, osuszacze, parowniki, przełączniki ciśnieniowe, włączniki temperaturowe, skraplacze, elementy sterujące, klapki mieszające, zawory rozprężne i zestawy naprawcze. Wszystkie wyroby pochodzą od sprawdzonych producentów. Jako importer części do klimatyzacji samochodowej zapewniamy najwyższą jakość podzespołów. Starannie selekcjonujemy ofertę firm i wybieramy wyłącznie te elementy, które mają najlepsze opinie. Dzięki temu możemy zagwarantować Ci, że praca przeprowadzona z użyciem naszych części będzie łatwa i przyjemna, a naprawiony układ klimatyzacji będzie działać niezawodnie przez długi czas.  

W pracy mechanika liczy się nie tylko doskonale naprawiony układ, ale także użycie wysokiej klasy materiałów. Sięgaj po podzespoły z naszego sklepu, jeśli chcesz podwyższyć renomę swojego warsztatu motoryzacyjnego. Dzięki temu klienci z pewnością będą zadowoleni i polecą Cię swoim znajomym. Nie wybieraj przypadkowych części z nieznanego źródła. Dbaj o swoją dobrą reputację z naszymi elementami!

Części do klimatyzacji samochodowej dla każdego samochodu

Jako aktywni użytkownicy pojazdów mechanicznych doskonale wiemy, jak bardzo samochody różnią się między sobą. Mowa tu nie tylko o zewnętrznym designie, ale także o podzespołach. Układ klimatyzacji w każdym aucie jest inny, co z kolei stwarza konieczność używania różnych części. Aby móc cieszyć się efektywnym schładzaniem lub rozgrzewaniem powietrza, trzeba zainwestować tylko w kompatybilne produkty.

W naszej ofercie znajdziesz podzespoły do wszystkich, najpopularniejszych marek pojazdów dostępnych na polskim rynku, czyli np. do Audi, BMW, Alfy Romeo, Renault, Saaba, Seata, Chryslera, Skody, Citroëna, Dodge, Suzuki, Fiata, Toyoty, Forda, Volvo, Hondy, VW, Jaguara, Mazdy, Mercedes-Benz, Hyundaia, Mitsubishi, Kii, Nissana, Opla i Peugeota. Dostępne są także produkty dla innych, mniej znanych producentów. Mamy części dla samochodów z każdego rocznika, z różnym numerem silnika, rodzajem paliwa oraz mocą i pojemnością układu zasilającego.

Nasza wyszukiwarka jest bardzo szczegółowa, co umożliwia znalezienie wyłącznie kompatybilnych części, bez zbędnego ryzyka. Ale jeśli uznasz, że produkt nie spełnia Twoich oczekiwać względem charakteru, cech i funkcjonowania, możesz go oddać. Dzięki temu, że dokonujesz zakupu na odległość, na zwrot produktu masz aż 14 dni! To bardzo wygodne rozwiązanie dla każdej ze stron.

 

Części do klimatyzacji samochodowej dostępne do zamówienia przez internet

Zastanawiasz się, czy zamawianie potrzebnych podzespołów przez internet to dobry pomysł? Nasz sklep wyróżnia się wysoką jakością obsługi. Wykwalifikowani konsultanci czekają na Twój telefon lub e-maila od poniedziałku do soboty. Służą fachowym doradztwem, odpowiadają na wszystkie szczegółowe pytania, a kiedy trzeba, pomagają znaleźć potrzebną część. Niezależnie od tego, czy szukasz sprawdzonego czujnika temperatury płynu chłodzącego do Renault, czy parownika do auta Mercedes-Benz klasy S – w każdej sytuacji możesz liczyć na naszą pomoc.

To, co nas wyróżnia, to atrakcyjnie niskie ceny. Dbamy o zadowolenie klienta na każdym kroku, dlatego często oferujemy korzystne rabaty na części do klimatyzacji. Chcemy pozostać z Tobą w kontakcie, dlatego zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter. To specjalne wiadomości wysyłane na Twój adres e-mail z aktualnymi promocjami i ofertami, a także nowinkami motoryzacyjnymi. Dzięki nam z pewnością będziesz ze wszystkim na bieżąco!

 

Sprawdź już dziś, a na pewno będziesz zadowolony.