Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Napęd koła / przegub / półoś

Rola przegubów napędowych w Twoim samochodzie

Przegub napędowy pełni niezwykle istotną rolę podczas przekazywania momentu obrotowego jednego wału na drugi. Jego rola w samochodach jest nieoceniona. To właśnie dzięki niemu, możemy każdego dnia przemierzać setki kilometrów. Uszkodzenie przegubu napędu, skutkuje uszkodzeniem całego mechanizmu. Konieczna wówczas jest wymiana części.

 

Rodzaje przegubów napędowych w samochodach

Ze względu na miejsce wykorzystania przeguby napędowe wykorzystane w samochodach dzielą się na:

 • przeguby zewnętrzne – montowane przy skrzyni biegów,
 • przeguby wewnętrzne – przy kołach pojazdu.

 

W ofercie sklepu aparts.pl odnajdziesz zarówno przeguby zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Bogata oferta, którą dysponujemy, pozwala dopasować przeguby do niemal każdej marki samochodu. Liczba modeli, do której posiadamy części, jest tak bogata, że każdy właściciel pojazdu, szukający tej części samochodowej, bez najmniejszych problemów odnajduje ją w sklepie aparts.pl.

 

Kiedy konieczna jest wymiana przegubów napędowych?

Rozpoznanie zużytych lub zniszczonych przegubów nie jest trudnym zadaniem. W przypadku przegubów zewnętrznych zwróć szczególną uwagę na stukanie lub trzeszczenie, które pojawia się z okolic piasty, w momencie naciśnięcia gazu przy maksymalnie skręconych kołach. Staraj się regularnie sprawdzać stan przegubów zewnętrznych, gdyż ich całkowite uszkodzenie może skończyć się koniecznością wezwania lawety.

 

Monitorowanie stanu przegubów wewnętrznych jest równie ważne. Sygnałem ostrzegawczym powinien być specyficzny rodzaj wibracji samochodu w momencie przyspieszenia. Bardzo często pojawia się wraz z wibracjami, również uderzenie. Jeśli chodzi o przeguby wewnętrzne – poważne awarie w ich przypadku zdarzają się znacznie rzadziej.

 

Regularna kontrola przegubów napędowych, pozwala na szybką interwencję i zakup części zamiennych. Dzięki temu, możemy cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem jazdy z nowymi przegubami.

 

Przegub napędowy - jaka jest jego żywotność?

Przeguby napędowe są częściami samochodowymi, które nie ulegają zbyt częstym awariom. Ich żywotność jest naprawdę długa. Jak w przypadku każdej części samochodowej, jest jednak uzależniona od sposobu eksploatacji przez kierowcę. Uszkodzenia przegubów najczęściej pojawiają się w samochodach z przednim napędem, w których części te, mogą pracować pod dużym obciążeniem i kątem.

 

Jeśli zależy Ci na długiej żywotności przegubów, wyrzekaj się gwałtownego ruszania pojazdem przy jednocześnie skręconych kołach. Wielu kierowców robi tak, boksując w miejscu. W takim momencie nie powinno dojść do uszkodzenia, pod warunkiem, że przeguby nie są już wysłużone.

 

Konieczność wymiany przegubów napędowych może się również pojawić, kiedy gumowe osłony są w złym stanie. Osłona ta, może zostać w prosty sposób przerwana, kiedy jest słabej jakości. Zadbaj więc o wymianę gumowej osłony, która z upływem lat i intensywnej eksploatacji starzeje się i staje mniej odporna na uszkodzenia. Cena osłony jest znacznie niższa niż samego przegubu, warto więc sprawdzać ją regularnie, a gdy tylko zauważymy wyraźne zniszczenia – wymienić na osłonę z oferty naszego sklepu aparts.pl.

 

Wszystkie sposoby są jedynymi z dostępnych, przez które kierowca może ocenić stan swoich przegubów napędowych. Powinien on w głównej mierze skupić się na osłonie, której zadaniem – jak sama nazwa wskazuje – jest osłanianie części, a więc ich ochrona.

 

O tym pamiętaj, jeśli zależy Ci na dobrym stanie przegubów napędowych w samochodzie:

 • regularnie sprawdzaj stan osłon przegubów napędowych,
 • dodatkowo, kiedy Twój samochód trafia do mechanika z innego powodu, poproś go również o ocenę stanu przegubów i ich osłon,
 • zapomnij o gwałtownym dodawaniu gazu, kiedy koła Twojego pojazdu są mocno skręcone,
 • nie zwlekaj z wymianą uszkodzonej osłony przegubu napędowego,
 • zwracaj szczególną uwagę na objawy wskazujące na uszkodzenie przegubów napędowych w Twoim samochodzie.

 

Co znajdziesz w ofercie sklepu aparts.pl

Oferta części istotnych dla przegubów napędowych obejmuje niemal wszystkie modele samochodów dostępne na rynku. W ofercie naszego sklepu odnajdziesz:

 • przegub,
 • zestaw przegubu, półoś napędową,
 • elementy mocujące i części dodatkowe (nakrętki osi, półoś napędową),
 • osłonę elastyczną, zestaw osłon,
 • wał napędowy,
 • podporę potrójną, trójząb.

 

Dlaczego aparts.pl?

Przeguby napędowe i wszystkie części potrzebne do ich montażu, które posiadamy w ofercie naszego sklepu, cechują się najwyższą jakością wykonania. Naszym celem jest dopasowanie oferowanych produktów, do potrzeb klientów, dlatego też liczba marek samochodowych i ich modeli, dla których posiadamy wiele części, w tym przeguby napędowe, jest imponująca. Z każdym dniem, ufa nam coraz więcej klientów, co możemy śmiało powiedzieć – napawa nas dumą. Cieszymy się, że tak wielu właścicieli pojazdów postawiło na nasz sklep internetowy. Może dołączysz do tego grona?

 

Każdy nowy klient w naszym sklepie jest mile widziany. Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania, które nam zadajecie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda osoba dokonująca zakupów w naszym sklepie, zna się na motoryzacji. Dlatego na każdym etapie poszukiwań odpowiednich części samochodowych, służymy pomocą. Jeśli szukasz przegubów napędowych do modelu swojego auta, jednak nie możesz ich znaleźć, nie bój się zadawać pytań. Nasi konsultanci służą Ci swoim czasem i pomocą.

 

Jesteśmy przodującym sklepem internetowym z częściami samochodowymi, któremu zaufało setki klientów. Swoje działania opieramy głównie na zadowoleniu z naszych usług. To, właśnie dlatego stawiamy na tak szeroką ofertę części samochodowych, której nie odnajdziesz w żadnym innym miejscu w internecie.