Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Paski napędowe / rozrządu

Rozrząd i paski napędowe – wysoka wytrzymałość na uszkodzenia

Układ rozrządu pełni niezwykle ważną funkcję w każdym silniku. To od jego pracy zależy działanie pozostałych modułów. Za pomocą wałka zintegrowanego z jego napędem steruje zaworami, które tłoczą mieszankę przez cylindry i opróżniają silnik z gazów spalinowych. Działa z prędkością dwukrotnie mniejszą od wału napędowego, a porusza się dzięki paskowi. To od wytrzymałości tego elementu zależy cała praca mechanizmu, a także silnika.

Sam pasek napędowy składa się z elastycznej gumy z charakterystycznymi rowkami i ściśle przylega do części modułu. Jego funkcja jest bardzo prosta – ma przenieść ruch z koła zębatego wału korbowego na koło zębate wałka rozrządu. Jego usterka może doprowadzić do poważnej awarii mechanizmu, która grozi nawet… uszkodzeniem silnika.

Każdy producent indywidualnie określa wytrzymałość swojego paska napędowego. Najczęściej zalecają oni przegląd elementu po przebiegu 30 tysięcy km i wymianę po przebyciu 60 tysięcy km. Maksymalny czas użytkowania jednej gumy wynosi 5 lat, jednak należy wziąć pod uwagę swój sposób życia i częstotliwość użytkowania samochodu.

Aby mieć pewność, że nic nie zaburzy Twojej jazdy autem, wybieraj części od sprawdzonych producentów. W przypadku elementów do rozrządu liczy się przede wszystkim jakość i wysoka wytrzymałość na uszkodzenia. Doskonale o tym wiemy, dlatego w naszym asortymencie znajdziesz produkty z wysokiej półki, które wyróżniają się niezawodnością nawet podczas trudnych warunków na drodze.

Dostępne części montażowe do rozrządu na Aparts.pl

Podczas jazdy możesz napotkać wiele trudności. Zmienne warunki na drodze, gwałtowne hamowanie, przyspieszanie, różne nawierzchnie mogą prowadzić do powstania poważnych uszkodzeń paska napędowego i innych elementów rozrządu. Zależy Ci na tym, aby Twój samochód działał niezawodnie przez długie miesiące? Chcesz mieć pewność, że auto nie zawiedzie Cię na drodze i bezpiecznie dojedziesz do celu podróży? Sięgnij po produkty z naszego asortymentu!

Oferujemy wysokiej klasy sprzęgła do alternatora, napinacze, ramiona i rolki, osłony i paski. Znajdziesz u nas także potrzebne zestawy elementu klinowego wielokierunkowego, śrub i kół pasowych do wału korbowego.

Sprzedawane przez nas produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Wybieramy części montażowe tylko od rzetelnych wytwórców, którzy nieustannie pracują nad udoskonaleniem swojej oferty. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają stworzenie wytrzymałych podzespołów, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych i mogą pracować w najbardziej wymagających warunkach.

Bazując na doświadczeniu i opinii innych użytkowników, zgromadziliśmy najlepsze części, które są dostępne na rynku. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję niezawodności i bezawaryjnej jazdy.

Pasek rozrządu – który najlepszy?

Od „kawałka gumy” zależy prawidłowe funkcjonowanie całego pojazdu. Jeśli chcesz zapobiec częstym awariom paska, staraj się kupować części samodzielnie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zainstalowany produkt jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Szeroki wybór pasków znajdziesz w naszym sklepie. Dostępne są produkty takich marek jak Bosch, Dayco, Gates, Hutchinson, Conti, Contitech, INA i wiele innych. Ceny asortymentu wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wybór należy do Ciebie.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, zawsze możesz skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta. Od poniedziałku do soboty zaangażowani konsultanci udzielają swoich rad odnośnie do zakupów potrzebnych części montażowych. Pamiętaj o tym, że najlepszy pasek, to taki, który jest kompatybilny z samochodem. Nasza bardzo szczegółowa wyszukiwarka ułatwi Ci znalezienie odpowiedniego produktu.

Pasek możesz kupić także w zestawie z pompą wody. To znacznie ułatwia proces wymiany podzespołów. Choć wymiana urządzenia do płynu chłodzącego nie zawsze jest konieczna przy każdym serwisowaniu modułu, warto rozważyć instalację nowej. Wytrzymałość pompy nie jest znana, a jej awaria może prowadzić do dużych uszkodzeń. Nie ryzykuj, tylko wymień wszystkie elementy.

Typowe usterki rozrządu i paska napędowego

Wszyscy kierowcy wiedzą, jak ważna jest regularna kontrola stanu mechanizmu, a zwłaszcza jego paska napędowego. Wymiana całego modułu jest niezwykle kosztowna i niejednokrotnie może przewyższać wartość samochodu. Stąd też, jak mówi polskie przysłowie, „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W tym celu możesz regularnie odwiedzać swojego mechanika lub samemu nauczyć się rozpoznawać objawy zużycia elementu napędowego. Wyeksploatowany pasek zauważysz po zniszczonej strukturze, która jest widoczna gołym okiem, charakterystycznym wyciu zwiększającym się wraz z obrotami, piskach i stukaniu z okolic alternatora.

Do najczęstszych awarii podzespołu napędowego zalicza się;

  • wyeksploatowanie gumy, która staje się popękana oraz rozciągnięta i ma widoczne przetarcia oraz ubytki,
  • dostanie się pod pasek drobnych zanieczyszczeń, które znacznie przyspieszają jej korozję,
  • problem z łożyskiem rolki,
  • wycieki oleju, które bardzo negatywnie oddziałują na stan elementu,
  • zużycie bieżni rolki, co może przyczynić się do ześlizgnięcia się tworzywa,
  • usterkę napinacza, w wyniku czego guma staje się luźno i niewłaściwie pracuje,
  • zużycie sprzęgła alternatora, przez co na element mogą oddziaływać silne naprężenia.

Niezależnie od rodzaju uszkodzenia, niezbędna jest wymiana całego paska, aby zapobiec jego przerwaniu i dalszym uszkodzeniom.

Zestaw rolek do paska rozrządu

Prawidłowa praca mechanizmu zależy od stanu rolek. Starcie ich powierzchni może przyczyniać się do ślizgania gumy i jej korozji. W naszym sklepie możesz kupić potrzebne rolki na sztuki lub w całych zestawach z paskiem lub pompą wody. Wybierając produkty z naszego asortymentu, otrzymujesz pełnowartościowe podzespołu z wszystkimi, niezbędnymi do montażu śrubami i nakrętkami.

Gotowe komplety to świetny wybór dla właścicieli warsztatów samochodowych. Zamawiając jeden produkt, dostajesz pełen zestaw części gotowych do zainstalowania w naprawianym pojeździe.

 

Dostępne są u nas także paski klinowe i niezbędne rolki i napinacze. Skorzystaj z naszej oferty i kompleksowo zadbaj o swój rozrząd.