Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Części SAAB

Wybierz części do swojego samochodu marki SAAB i ciesz się bezpieczną jazdą

Okres pierwszej produkcji przez markę SAAb samochodów osobowych, przypada, jak w przypadku większości marek samochodowych, na czasy po II wojnie światowej. Stagnacja na rynku samolotów sprawiła, że zamówienia wojskowe musiały zostać przekształcone w inne produkty. Pierwszym samochodem, który został zaprezentowany w formie prototypu, był Ursaab. Pojawił się on w roku 1946. Samochodom marki Saab nie można było odebrać jednego –  cechowały się doskonałym współczynnikiem aerodynamicznym, którym charakteryzowały się również późniejsze egzemplarze. Mimo że likwidacja przedsiębiorstwa przypadła na rok 2012, na dogach każdego dnia możemy nadal spotykać pojazdy szwedzkiego producenta. To sprawia, że obecność części do pojazdów tej marki jest konieczna. Dlatego w ofercie naszego sklepu aparts.pl możesz je kupić w przystępnych cenach.

 

Innowacje wprowadzone przez SAAB

Pojazdy wyjeżdżające z taśm produkcyjnych SAAB posiadały rozwiązania, które dotychczas nie zostały wykorzystane w innych pojazdach. To właśnie tej marce zawdzięczamy zwiększenie bezpieczeństwa podczas podróży.

 

Mowa o innowacjach w samochodach SAAB takich jak:

 • umiejscowienie baku paliwa nisko pomiędzy tylnymi kołami w pierwszych latach produkcji,
 • wprowadzenie trzypunktowych pasów bezpieczeństwa,
 • umieszczenie stacyjki obok skrzyni biegów,
 • zastosowanie filtra powietrza przedziału pasażerskiego,
 • pozbawienie siedzeń niebezpiecznych elementów,
 • wprowadzenie wentylowanych foteli,
 • wprowadzenie systemu aktywnej osi tylnej,
 • wprowadzenie ekologicznego silnika BioPower zasilanego benzyną oraz bioetanolem.

 

W planach przedsiębiorstwa motoryzacyjnego SAAB było również wprowadzenie termicznego akumulatora, którego zadaniem byłoby gromadzenie ciepła, dzięki któremu szybciej dochodziłoby do rozgrzania zimnego silnika. SAAB planował również wykorzystać w swoich samochodach specjalny pojemnik na spaliny z funkcją gromadzenia oraz obiegu zamkniętego gazów wydechowych –  jego zadaniem miało być spowodowanie szybszego rozgrzania katalizatora do temperatury pracy.

 

SAAB zasłynął również z oryginalnych rozwiązań w postaci skrzyni biegów Sensonic obecnej w silnikach z turbodoładowaniem. W rozwiązaniu tym zostało wprowadzone sterowane komputerowo sprzęgło. Innym rozwiązaniem wpływającym na bezpieczeństwo podczas jazdy było wprowadzenie systemu Night Panel, który odpowiadał za wygaszanie oświetlenia na desce rozdzielczej, które nie było potrzebne (poza prędkościomierzem).

 

Dlaczego części SAAB ze sklepu aparts.pl?

Jeśli nie wyobrażasz sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu, wymiana części samochodowych będzie nieunikniona. Nawet jeśli korzystasz z pojazdu sporadycznie –  również jej nie ominiesz. Jeśli trafiłeś do naszego sklepu, być może już pojawiła się konieczność wymiany części w samochodzie. W takim razie nie mogłeś trafić w lepsze ręce! Najwyższej jakości części, które oferujemy, a przy tym konkurencyjne ceny sprawią, że zakupy u nas będą dla Ciebie ogromną przyjemnością.

 

Nasz sklep aparts.pl jest niezwykle przejrzysty. Nie musisz błąkać się w poszukiwaniu konkretnej części do modelu Twojego samochodu. Wystarczy tylko, że wybierzesz model, a spośród kolejnych możliwości, wybierzesz tę, która odpowiada rocznikowi Twojego samochodu SAAB, mocy silnika oraz rodzajowi paliwa. Klikając w odpowiadające Twojemu samochodowi informacje, przed Twoimi oczami pojawia się długa lista części. Spośród wszystkich elementów możesz wybrać te, które poszukujesz.

 

W ofercie aparts.pl odnajdziesz m.in.:

 • części do układu chłodniczego,
 • filtry,
 • części do klimatyzacji,
 • koła/opony,
 • części do nadwozia,
 • części do silnika,
 • części do układu hamulcowego,
 • części do układu kierowniczego,
 • wyposażenie wnętrza.

Szeroka oferta, którą dysponujemy, sprawia, że nie trafił się nam jeszcze klient, który nie odnalazł w naszym sklepie części, której poszukiwał.

 

Dlaczego wybór odpowiednich części SAAB jest tak ważny?

Samochody, którymi każdego dnia przemierzamy setki tysięcy kilometrów, składają się z tysięcy części, dzięki którym praca pojazdów nie zawodzi. W momencie, gdy jedna z części ulega zużyciu bądź uszkodzeniu, cały mechanizm przestaje prawidłowo działać. Czasami jazda z uszkodzoną częścią jest możliwa. W wielu przypadkach jest jednak niebezpieczna, a czasami nawet niemożliwa.

 

Każda z części w naszym samochodzie osobowym spełnia określoną funkcję. Dlatego wymiana na inne powinna być w pełni przemyślana. Stawiając na części dopasowane do modelu pojazdu, który posiadamy, mamy pewność, że wszystko będzie sprawnie i właściwie działać. Wówczas jazda będzie nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Dlatego wybierz części SAAB z oferty aparts.pl, a żadna podróż nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem –  chyba że jedynie w pozytywnym sensie.

 

Najczęściej wymieniane części w SAAB

Do elementów najczęściej wymienianych w samochodach niezależnie od marki należą między innymi części układu hamulcowego, a konkretnie klocki hamulcowe. Wraz z kolejnymi przebytymi kilometrami ulegają one zużyciu, co sprawia, że ich wymiana na nowe jest konieczna. Jakość klocków hamulcowych odpowiada za bezpieczeństwo podczas podróży. Nie warto w takiej sytuacji stawiać na niesprawdzonych dostawców. Wybierając aparts.pl masz pewność, że klocki hamulcowe posłużą Ci przez wiele kolejnych kilometrów, a co najważniejsze –  będą gwarancją bezpieczeństwa podczas ich pokonywania. Niesprawność układu hamulcowego może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Warto więc regularnie sprawdzać ich stan, a w przypadku widocznego zużycia postawić na zakup nowych.

 

Wymiana paska rozrządu to kolejne z najczęstszych zadań, które czekają naszych klientów. Zerwanie tego elementu może doprowadzić do wielu innych, bardziej kosztownych awarii. Regularnie kontrolując stan paska rozrządu i wymieniając go na nowy, który możesz kupić w naszym sklepie, unikasz konieczności wymiany innych podzespołów.

 

Niemal każdego dnia sprzedajemy naszym klientom klocki hamulcowe i paski rozrządów, które jeszcze nigdy ich nie zawiodły. Dołącz do powiększającej się z dnia na dzień listy osób w pełni zadowolonych z naszych części samochodowych SAAB.