Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Wybierz markę samochodu dla części Sprzęgło / części montażowe

Sprzęgła – solidne części do układów napędowych

Wytrzymałe i bezawaryjne sprzęgła to prawdziwe marzenie wszystkich właścicieli samochodów z manualną skrzynią biegów. Teraz możesz je spełnić. Wystarczy, że skorzystasz z oferty Aparts.pl. W naszym asortymencie dostępne są elementy montażowe do układów napędowych aut całego świata. Sprzedajemy części do kilkudziesięciu znanych marek pojazdów o różnej dacie produkcji, sposobie zasilania, pojemności i mocy silnika. Dzięki temu każdy klient może znaleźć elementy do swojego samochodu.

Potrzebujesz sprawdzonych części od czołowych producentów do swojego warsztatu? A może chcesz mieć pewność, że zainstalowane sprzęgło jest nowe i w pełni funkcjonalne? Skorzystaj z naszej oferty, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Typowe usterki sprzęgła

Sprzęgło to mechanizm, który odpowiada za przekazywanie momentu obrotowego. Łączy dwa wały czynny oraz bierny i jest instalowany między silnikiem a skrzynią biegu. Prawidłowo zainstalowane, dobrej jakości podzespoły z reguły wytrzymują przebieg około 100 tysięcy km. Zastanawiasz się, jak rozpoznać, że czas na zmianę mechanizmu na nowy? Wyeksploatowane sprzęgło wydaje głośny dźwięk podczas zmiany biegu, stawia opór podczas wciskania pedału, szarpie w trakcie zmiany biegów lub blokuje możliwość zmiany biegu przekładni.

Uszkodzenia elementu układu napędowego wynikają często z zużycia tłumika drgań skrętnych, usterki wysprzęglika, uszkodzenia piast amortyzacyjnych, nieodpowiedniego złączenia i ściśnięcia części do innych podzespołów, braku smarowania, wady tarczy, zużycia profilu piasty i wielu innych przyczyn. Najbardziej niebezpieczne jest niewysprzęglenie części. Jeśli nie możesz zmienić biegu, niezwłocznie zatrzymaj pojazd i poczekaj na lawetę, która przewiezie auto do profesjonalnego mechanika.

Brak prawidłowo funkcjonującego podzespołu uniemożliwia bezpieczną jazdę autem. Odkładanie wizyty w warsztacie w czasie, może przyczynić się do powstania poważnych uszkodzeń nie tylko układu napędowego, ale także innych modułów. Warto o tym pamiętać.

Dostępne sprzęgła i części montażowe

Potrzebujesz sprawdzonych części do swojego samochodu? Szukasz podzespołów, które będą wytrzymałe niezależnie od warunków panujących na drodze? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Sprzedajemy łożyska wysprzęglika, płyny hydrauliczne, elementy do sterowania podzespołem, tarcze dociskowe, tarcze i zestawy sprzęgła. Asortyment pochodzi od rzetelnych i doświadczonych producentów takich jak np.Luk, Sachs, Aisin, Exedy. Otrzymasz tutaj także oryginalne części. Wszystkie produkty są w 100% kompatybilne z modelem, dla którego są przeznaczone, więc możesz mieć pewność, że Twój samochód będzie działać prawidłowo.

Dostępne są części montażowe do BMW, Fiata, Hyundaia, Mazdy, Toyoty, Seata, Suzuki, VW i wielu innych. Oferta jest bogata w elementy dla kilkudziesięciu modeli pojazdów, więc z pewnością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Tarcza sprzęgła i docisku do samochodu

Każde sprzęgło jest stworzone z trzech elementów: łożyska oporowego i dwóch tarczy. Tak, jak inne części w modułach pojazdu, te podzespoły także ulegają zużyciu. Podczas jazdy ściera się ich powierzchnia, co można odczuć przez tzw. ślizganie się sprzęgła, czyli zjawisko, podczas którego, mimo naciskania pedału gazu i zwiększania się obrotów, samochód nie przyspiesza. Jeśli tarcza jest zbyt cienka, docisk jest niewystarczająco mocny, a wał korbowy nie zostaje prawidłowo wprawiony w ruch.

Aby usunąć ten problem, wystarczy szybka wymiana elementów na nowe. Szeroki wybór podzespołów znajdziesz w naszym sklepie. Oferowane części wyróżniają się wysoką jakością i wytrzymałością na intensywną eksploatację. Jednak najszybsza i najbardziej ekonomiczna jest wymiana całego modułu. Warto wziąć to pod uwagę.

Łożysko oporowe i wysprzęglik centralny – jakie wybrać?

Równomierna i prawidłowa praca mechanizmu zależy od łożyska oporowego zintegrowanego z dźwignią, na którą oddziałuje wysprzęglik centralny. Awaria tych elementów może doprowadzić do całkowitego unieruchomienia pojazdu. Zaleca się wymieniać wszystkie trzy części przy każdej instalacji nowego podzespołu dla bezproblemowej pracy samochodu w każdych warunkach.

Jako importerzy możemy zaoferować Ci bardzo atrakcyjne ceny naszych produktów. Koszt łożyska waha się w zależności od wybranego producenta, jednak z powodzeniem znajdziesz potrzebne części za mniej niż 30 złotych. Skorzystaj z naszej oferty i poczuj różnicę w portfelu.

Szeroki wybór płynów hydraulicznych

Płyn hydrauliczny jest stosowany nie tylko w układzie hamulcowym, ale także w sprzęgle. Zapewnia on prawidłową pracę układu napędowego. Jest także niezbędny do tego, aby "odpowietrzyć" element.

Brak płynu zauważysz po tym, że pedał, po wciśnięciu go w podłogę, podczas zmiany biegu nie wraca do pierwotnej pozycji. Jest to jednoznaczne z wyciekiem substancji, a to z łatwością zobaczysz po plamie pod pojazdem po opuszczeniu miejsca postoju. Zazwyczaj jest to także objaw poważniejszych problemów ze sprzęgłem, dlatego warto od razu skontaktować się z zaprzyjaźnionym mechanikiem.

Poziom płynu hamulcowego uzupełnisz produktami z naszego asortymentu. Dla indywidualnych klientów rekomendujemy butelki o pojemności 0,5 l lub 1 l. Dla osób zawodowo trudniących się naprawą samochodów, lepszym wyborem będą płyny w 5-litrowych kanistrach.

Dostępne płyny różnią się temperaturą i punktem wrzenia, klasą lepkości i specyfikacją. Aby wybrać najlepszy produkt skontaktuj się z naszym biurem obsługi. Nasi fachowcy służą dobrą radą i z pewnością podpowiedzą Ci, co wybrać.

Gotowe zestawy sprzęgła do kupienia

Nie chcesz samodzielnie dobierać części montażowych? Wolisz kupić cały zestaw, który będzie gotowy do montażu i kompatybilny z modelem auta? Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy komplety sprzęgła z łożyskiem Set. Dzięki temu od razu możesz przystąpić do montażu elementów, co znacznie przyspiesza pracę! Cena zestawu różni się w zależności od wybranego modelu, jednak pamiętaj, że to inwestycja w komfort prowadzenia samochodu i bezpieczeństwo na drodze!

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą i zakupu innych, niezbędnych podzespołów.