Live Chat

Sprawdzone Części Samochodowe

{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się

Sprawdzone Części Samochodowe

Filtrowanie

5 elementów wyposażenia samochodu potrzebnych zimą

Producenci nowoczesnych samochodów dbają o komfort i wygodę przyszłych użytkowników. Wyposażanie dodatkowe nowych modeli obejmuje ogromną ilość mniej lub bardziej przydatnych opcji i gadżetów. Katalog dodatkowego wyposażenia w przypadku większości popularnych marek jest naprawdę szeroki. Kupując zatem nowy samochód nie należy kierować się tylko ceną podstawowego modelu, a porównywać egzemplarze wyposażone w dodatki które chcemy mieć.

Szczególnie liczne grupa dodatków, to gadżety ułatwiające użytkowanie pojazdu w warunkach zimowych. Jakie są więc najbardziej przydatne elementy zimowego wyposażenia dodatkowego?

1. Podgrzewane fotele - jeżeli nie korzystamy z ciepłego garażu, docenimy to rozwiązanie już przy pierwszym mroźnym poranku. Komfortowe ciepłe fotele zapewnią, że wsiadając do samochodu szybko poczujemy się w nim jak na ulubionej kanapie we własnym salonie
2. Podgrzewane koło kierownicy - często kontakt w lodowatą kierownicą nie należy do przyjemności i wymusza na kierowcy prowadzenie samochodu przez kilkanaście pierwszych minut w rękawiczkach. Podgrzewana kierownica doskonale zapobiega temu dyskomfortowi.
3. Elektrycznie ogrzewana przednia szyba - nie ma chyba bardziej irytującej kierowcą czynności niż poranne skrobanie zamarzniętej szyby w samochodzie. Elektryczne podgrzewanie spowoduje, że już po kilkunasty sekundach, warstwa szronu i lodu zniknie z naszej szyby. Dzięki temu nie zmarzniemy i nie spóźnimy się do pracy.
4. Spryskiwacze reflektorów - gadżet przydatny cały rok, ale najbardziej potrzebny właśnie zimą, gdy brudne błoto pośniegowe i breja zalegająca ulice, osiada na kloszach naszych lamp i dramatycznie zmniejsza skuteczność świecenia naszych reflektorów. Biorąc pod uwagę, że zimą przez większą część doby jest ciemno, utrzymanie świateł w czystości ma ogromne znaczenia dla bezpieczeństwa poruszania się.
5. Automatyczne wycieraczki to także element który docenimy przede wszystkim w jesienne i zimowe pluchy. Samochód sam będzie dbał aby prędkość pracy wycieraczek była optymalna.

Często producenci oferują wyżej wymienione elementy wyposażenia w tzw. pakietach zimowych. I chociaż może wydawać się, że zima trwa tylko kilka tygodni to w praktyce zimowe dodatki będą przez nas używane niemalże przez pół roku i zapewnią komfort i radość z użytkowania samochodu.