Live Chat
Pokaż prawy panel

Czystość w samochodzie - jak czyścić bagażnik

        Bagażnik to jeden z najmniej widocznych, ale istotnych elementów samochodu. Korzystamy z niego bardzo często, lecz niezwykle rzadko tak naprawdę na niego patrzymy. Warto jedna dbać o to, by nasz bagażnik co jakiś czas poddać czyszczeniu, co kilkanaście dni należy go odkurzać, ale przynajmniej raz na rok przyda się mu solidne czyszczenie.
Przede wszystkim, jeżeli zaniedbamy nasz bagażnik, mogą w nim się rozwijać bakterie które doprowadzą to nieprzyjemnego zapachu który wyczuwalny będzie nawet wewnątrz samochodu. Dodatkowo często przewozimy zakupy, a wśród nich znajdziemy żywność, która zasługuje na czyste warunki transportu.
Czyszczenie zaczynamy zawsze od dokładnego opróżnienia bagażnika. Wyjmujemy koło, apteczkę, lewarek i wszystkie inne przedmioty. Odpinamy siatki i wszelkiego rodzaju przedziały bagażnika. Jeżeli jest taka możliwość, wyciągamy nawet element oddzielający komorę koła zapasowego od przestrzeni bagażnika. Wszystko w miarę dokładnie suszymy. Następnie przechodzimy do odkurzania. I tutaj polecam zapatrzeć się w bardzo wąską końcówkę do węża, dzięki czemu będziemy wstanie bardzo dokładnie usunąć zabrudzenia z zakamarków. Wszystkie "twarde" elementy czyli te wykonane z plastiku oraz metalu czyścimy wilgotną szmatką z niewielką ilością detergentu. I tutaj mała uwaga - można spotkać środki przeznaczone właśnie do czyszczenia przestrzeni bagażnika. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie są one konieczne i nawet zaschnięte, tłuste plamy można usnąć za pomocą wody oraz płynu do mycia naczyń, przy czym musi być to środek markowy, najtańsze marketowe płyny mogą sobie z tym zadaniem nie poradzić.
Następnie musimy wyczyścić wszystkie materiałowe elementy. Tutaj zdecydowanie dobrze sprawdza się korzystanie ze środków do mycia tapicerki, gdyż daje bardzo dobry efekt. Po takich zabiegach należy bardzo dokładnie bagażnik wysuszyć, jeżeli nie ma odpowiedniego nasłonecznienia, wystarczy wziąć suszarkę do włosów lub żelazko turystyczne.
Mycie bagażnika należy sobie obowiązkowo zafundować jeżeli kupujemy auto używane. Nie mamy wtedy wiedzy jak był on użytkowany, dlatego przyłóżmy się do czyszczenia bagażnika w nowo zakupionym aucie.