Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się

Filtrowanie

Radzimy-GVO

 

Dzięki przepisom unijnym GVO nawet nowe auta można serwisować w niezależnych serwisach bez obawy o utratę gwarancji

Cóż to GVO?

Jest to unijna dyrektywa zapewniająca konkurencję na rynku napraw i serwisu samochodów. Pozwala ona uniezależnić się od autoryzowanych stacji serwisowych, a co za tym idzie, serwisować pojazdy będące na gwarancji poza ASO. Dyrektywa ta idzie jeszcze dalej. Uniezależnia posiadacza samochodu od stosowania kosztownych części oryginalnych, producenta samochodu.

Reasumując:

Wybierz niezależny serwis i zabierz swoje tańsze części zamienne

Warunkiem zachowania ochrony gwarancyjnej jest obsługa auta wykonywana w sposób zgodny z wymaganiami producenta. Przeglądy okresowe – nawet jeśli robi je niezależny warsztat – muszą odbywać się zgodnie z harmonogramem i obejmować te same czynności jak w przypadku ASO. Bardzo ważna jest też jakość używanych przy tym części – nie muszą one pochodzić od producenta samochodu, ale mają to być co najmniej o porównywalnej jakości, odpowiadające wymaganiom producenta samochodu.

Z przepisów tych bardzo nie zadowolone są autoryzowane stacje serwisowe dlatego warto mieć argumenty aby nie narazić się na odpłatną usługę. Korzystając z przysługującego nam prawa i odstawiając pojazd do swojego warsztatu warto upewnić się czy posiada on wystarczającą wiedzę i odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia serwisu. Obecne zabezpieczenia techniczne i zastosowane rozwiązania mogę utrudnić mechanikowi ,który jest nie przygotowany do obsługi nowoczesnych samochodów , skuteczne przeprowadzenie serwisu. Ważnym jest aby mechanik potwierdził wykonanie usługi odpowiednim dokumentem, wpisem w książce serwisowej oznaczając co i kiedy zostało wykonane.

Braki lub nieścisłości w dokumentacji serwisowej mogą być wykorzystane jako pretekst do anulowania gwarancji. Przepisy GVO upraszczają podejście do obsługi posprzedażnej samochodów i dają konsumentom oraz firmom posiadającym floty samochodowe prawo do decydowania o miejscu zlecania usług nieobjętych bezpłatną gwarancją producenta, również w okresie jej obowiązywania. Oszczędności z tego tytułu są znaczne, więc klientowi opłaca się poświęcić kilka dodatkowych minut na zadbanie o to, żeby przegląd miał odpowiedni zakres i został właściwie udokumentowany. Specjalistyczny sklep motoryzacyjny jakim jest aparts.pl pozwala łatwo i szybko dobrać odpowiednie materiały eksploatacyjne do swojego samochodu. Szybka wysyłka następująca od razu po zakupie pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz dostarczenie jej pod wskazany adres warsztatu wykonującego usługę serwisową.