Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się

Filtrowanie

Wakacje za granicą na własną rękę - czy to się opłaca??

Wakacje za granicą planujemy zazwyczaj pod względem kilku ważnych czynników. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby hotel był zadbany, dzieliła nas mała odległość do morza i byśmy mogli zapłacić za cały pakiet, łącznie z wyżywieniem, możliwe jak najniższą cenę. Zwykle chcemy zaoszczędzić jak najwięcej, nie tracąc przy tym ani na hotelowych gwiazdkach ani też nie odmawiając sobie różnych przyjemności.

Niestety podczas przeglądania ofert różnych biur podróży rzeczywistość pozbawia nas złudzeń – z posiadaną przez nas ilością wakacyjnych funduszy nie stać nas na pięciogwiazdkowy hotel z basenem, wyżywienie "all inclusive" oraz pełen pakiet atrakcji. Często wtedy przystajemy na gorsze warunki, nie szukając innej drogi do zaspokojenia własnych potrzeb. Ale czy planowanie urlopu na własną rękę pozwoli nam zaoszczędzić tyle pieniędzy, by wreszcie wakacyjny wyjazd sprostał naszym oczekiwaniom?

Nie da się zaprzeczyć – korzystając z usług biura podróży płacimy niepotrzebnie sporą sumę za pośrednictwo w organizowaniu naszego wyjazdu. A prawda jest taka, że z większością rzeczy możemy poradzić sobie sami. Za pomocą internetu możemy zarówno załatwić wszelkie formalności jak i zarezerwować hotel czy przelot samolotem do miejsca, w którym chcielibyśmy spędzić nasze wakacje. Wiele osób nie bierze pod uwagę organizowania wyjazdu na własną rękę, gdyż obawia się, że nie wykazuje odpowiedniej znajomości języka obcego. Jednak w większości przypadków będzie nam potrzebne zaledwie kilka utartych zwrotów np. z języka angielskiego, by zameldować się w hotelu, zamówić jedzenie czy kupić bilet wstępu do parku rozrywki lub muzeum. A naprawdę warto się postarać, gdyż wzięcie spraw we własne ręce może pomóc nam obniżyć koszty wyjazdu nawet o połowę...

Zanim jednak zamówimy bilet lotniczy i wystartujemy w podróż, zastanówmy się choć przez chwilę czy zamiast tego nie lepiej będzie zdecydować się na wyprawę do celu własnym samochodem. Oczywiście samochód nie jest rozwiązaniem, który będzie opłacalny w każdym przypadku, jednak gdy wybieramy się na wakacje do niektórych krajów europejskich np. Włoch, Chorwacji czy Francji – może okazać się, że paliwo w obie strony wyniesie nas mniej niż najtańszy bilet lotniczy. Z pewnością wydłuży się znacznie czas podróży, co spowoduje, że będziemy dużo bardziej zmęczeni niż w przypadku przelotu samolotem, jednak pozwoli nam to zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Kwestię sporną może tutaj jedynie stanowić sprawa wyżywienia. Nie da się ukryć, że wykupiony wcześniej pakiet żywieniowy, niezależnie od tego czy to 2 lub 3 posiłki czy all inclusive, daje nam pewien komfort psychiczny, gdyż nie musimy martwić o to gdzie zjemy obiad danego dnia i ile będzie on kosztował, bo przecież wszystko jest „w cenie”. Jednak często nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie za ten luksus wiele przepłacamy. Nie dość, że jedzenie na mieście wyniosłoby nas o wiele taniej, to tracimy również niepowtarzalną okazję do wypróbowania wielu ciekawych i regionalnych przysmaków.