Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się

Filtrowanie

Poznaj proste i skuteczne sposoby na radzenie sobie z zaparowanymi szybami w samochodzie!

Zaparowane szyby w aucie to problem wielu kierowców – znasz to uczucie, kiedy śpieszysz się rano do pracy, każda minuta jest na wagę złota, a Ty nie możesz doczekać się, kiedy nadmuch w samochodzie wreszcie poradzi sobie z nadmiarem wilgoci? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie garść prostych rozwiązań, które pomogą Ci zminimalizować ten problem.

Zacznij od porządków

Dbanie o czystość szyb od strony wewnętrznej to jedna z najważniejszych spraw, jeżeli chodzi o walkę z nadmiernym parowaniem. Choć wiele osób nawet tego nie zauważa, szyby od wewnątrz pokrywają się brudem, a nawet tłustym nalotem, co sprawia, że intensywność ich parowania jest o wiele większa niż gdyby były one czyste.

Walkę z zaparowanymi szybami zaczynamy więc od sprzątania — najlepiej wykorzystać do tego zwykły płyn do mycia szyb i ręczniki papierowe. Kiedy szyba będzie już zupełnie czysta, dobrym pomysłem jest spryskanie jej odpowiednim środkiem, na rynku dostępne są specjalne preparaty zapobiegające parowaniu szyb i lusterek, z których warto korzystać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy problem związany z parowaniem jest największy.

Używaj klimatyzacji

Z klimatyzacji korzystajmy nie tylko wówczas, kiedy jest gorąca, ale także, wtedy gdy na dworze jest wilgotno i pada deszcz. Klimatyzacja doskonale osusza powietrze, dzięki czemu zapobiega uciążliwemu parowaniu szyb. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że jeżeli klimatyzacja nie pomaga, kolejnym naszym krokiem powinno być sprawdzenie filtrów – filtr kabinowy bardzo często jest siedliskiem brudu, resztek liści i różnego rodzaju zanieczyszczeń, które doskonale magazynują wilgoć. Jeżeli okaże się, że filtr kabinowy jest zanieczyszczony, należy go po prostu wymienić, co ważne nie jest to trudne i w większości przypadków można to zrobić samemu.

Systematyczne usuwanie wilgoci z samochodu

Chcąc walczyć z wilgocią i parowaniem szyb, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wodę do wnętrza samochodu wnosimy praktycznie cały czas – latem problem ten nie jest zbyt poważny, ponieważ auto szybko wysycha, zimą jednak sprawa nie jest już taka prosta. W pozbyciu się wilgoci z auta pomóc nam mogą m. in. skraplacze lub grube warstwy gazet wyłożone pod dywanikami — doskonale pochłoną one nadmiar wilgoci, należy jednak pamiętać o tym, żeby po maksymalnie 3 dniach usunąć je z samochodu.

Kolejną sprawą są same dywaniki samochodowe, w sezonie jesienno-zimowym warto wykorzystać dywaniki gumowe, łatwiej usunąć z nich nadmiar wody (dywaniki welurowe pochłoną wodę i będą parować). Pamiętajmy również o tym, aby co pewien czas mocno nagrzać wnętrze samochodu, a gdy na dworze jest lepsza pogoda porządnie wywietrzyć auto, otwierając przy tym wszystkie drzwi. Jeżeli nasz samochód ma to szczęście, że parkuje na noc w garażu, warto zostawiać lekko uchylone szyby – zapewni to lepszą cyrkulację powietrza i znacznie ograniczy problemy z wilgocią.

Jak widać – walka z zaparowanymi szybami wcale nie jest taka trudna, wystarczy zastosować kilka prostych rad, a z pewnością uda nam się zapomnieć o tym drażniącym problemie.