WYSZUKIWANIE CZĘŚCI PO  POJAZDACH

PRZESZUKAJ SERWIS

Kategorie
 
 
Live Chat
32 229 21 94
 

Zasady zwrotu i reklamacji

Zwroty i wymiany towarów

Aby dokonać zwrotu lub wymiany części prosimy o ich nie montowanie, nie używanie i nie instalowanie do pojazdu i jego elementów wyposażenia. Część musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu tzn: nienaruszonym, bez jakichkolwiek własnych napisów, nieoklejonych żadną dodatkową taśmą bezpośrednio na opakowaniu produktu. Zwracany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Za właściwe wysłanie towaru odpowiedzialny jest nadawca. Ważnym czynnikiem uznania zwrotu towaru przez aparts.pl, jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna, które stanowi wypełniony formularz zwrotu, znajdujący się na dole strony internetowej, lub w formie elektronicznej. Koszty dostawy zwracanego, poprawnie dobranego towaru na podstawie oryginalnych katalogów OE I TECDOC, pokrywa zamawiający. Zwracany towar przesyłamy na adres naszej firmy za pomocą Poczty Polskiej lub wybranej firmy kurierskiej.Firma aparts.pl nie odbiera przesyłek nadanych do nas z formą pobraniową. Jest możliwość wysłania kuriera po odbiór zwracanego towaru bezpośrednio przez naszą firmę Zlecenie należy złożyć poprzez e-mail lub protokół zwrotu towaru. Koszt transportu to ok.17zł-przesyłka do 30kg. Koszt jest potrącany z wartości zwracanego towaru. Termin zwrotu towaru to 14 dni od jego zakupu. Po tym terminie, lecz nieprzekraczającym 30 dni również jest możliwość zwrotu  towaru, jednakże wtedy otrzymasz równowartość zwrotu w formie bonu wartościowego do realizacji w naszym sklepie w kolejnych zakupach.

 

Termin zwrotu należności za zwrócony towar, nastąpi w terminie do 14 dni od momentu dostarczenia go do magazynu firmy aparts i po uprzednim sprawdzeniu jakości zwracanego towaru. Pamiętaj , że zwrot  należności zostanie dokonany w tej samej formie płatności, której użyto przy zakupie.

Opłaciłaś/eś zamówienie przy odbiorze? W tym wypadku klient musi podać numer konta, w celu realizacji zwrotu należnej kwoty. Należy wypełnić formularz w.. formie elektronicznej... Wypełniony formularz proszę dołączyć do paczki wraz ze zwracanym towarem lub wysłać droga mailową na adres firmy aparts.  Po otrzymaniu danych, zrealizujemy zwrot. Prosimy pamiętać, że numer konta powinien należeć do banku w kraju, do którego wysyłane jest zamówienie.

Części elektroniczne i elektryczne oraz płyny i oleje nie podlegają zwrotowi.

Prawo zwrotu przysługuje wyłącznie Konsumentom. 

Zwrot części podlegających kaucji zwrotnej tzw. podlegających recyklingowi .

Zwroty niektórych części oznaczonych jako podlegające kaucji zwrotnej i odpowiadające celom regeneracji i recyklingu, po dokonaniu opłat kaucyjnych podlegają zwrotowi na koszt nadawcy.

Jest możliwość wysłania kuriera po odbiór zwracanego towaru bezpośrednio przez naszą firmę. Zlecenie należy złożyć poprzez e-mail lub protokół zwrotu towaru. Koszt transportu to ok.17zł-przesyłka do 30kg. Koszt jest potrącany z wartości zwracanego towaru. Część regeneracyjna musi zostać zwrócona w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu z dostarczonego produktu nowego do 30dni od dnia zakupu.

Zwrot kaucji następuje po weryfikacji i uznaniu jej przez producenta części. 

Termin rozpatrzenia to 7-30 dni. Firma aparts.pl nie ma wpływu na czas rozpatrzenia zwrotu części podlegającej kaucji. Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 "o bateriach i akumulatorach" nasza firma zorganizowała tryb odbioru zużytych akumulatorów samochodowych. Do każdego zakupu akumulatora doliczamy kwotę 30 zł netto jako opłatę utylizacyjną, zwrotną po dostarczeniu zażytego akumulatora.

Kwota kaucji jest zwracana na podane konto bankowe.

WAŻNE. Każdorazowo warunkiem przyjęcia części kaucjonowanej jest nie uszkodzenie mechaniczne podzespołu a wynikające jedynie z jego normalnego eksploatacyjnego zużycia. Elementy nieuznane przez producenta jako wartościowe podlegają ewentualnemu zwrotowi do kupującego na jego koszt.

 

 

Bulk email software by FreshMail
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERAWszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm i ich loga użyte na naszych stronach należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na naszych stronach użyte są w celach informacyjnych.