Live Chat
Pokaż prawy panel

Zasady zwrotu i reklamacji

Zwroty i wymiany towarów

  Towary zabezpieczone są firmowymi plombami AutoParts posiadającymi indywidualne numery kontrolne. Plomba ta, zapobiega możliwości zamontowania produktu w pojeździe, ale nie uniemożliwia dokonania pomiarów niezbędnych do określenia prawidłowości doboru podzespołu do pojazdu.  Zerwanie, uszkodzenie plomby, zamontowanie części w pojeździe jest jednoznaczne z obniżeniem wartości dostarczonego towaru zgodnie z art. 34 ust.4 ustawy o Prawach Konsumenta i Regulaminu sklepu § 10 pkt.10 (Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, ...)

  Aby dokonać zwrotu lub wymiany części prosimy o ich nie montowanie, nie używanie i nie instalowanie do pojazdu i jego elementów wyposażenia. Część musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu tzn: nienaruszonym, bez jakichkolwiek własnych napisów, nieoklejonych żadną dodatkową taśmą bezpośrednio na opakowaniu produktu. Zwracany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Za właściwe wysłanie towaru odpowiedzialny jest nadawca. Ważnym czynnikiem uznania zwrotu towaru przez aparts.pl, jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna, które stanowi wypełniony formularz zwrotu, znajdujący się na dole strony internetowej, lub w formie elektronicznej. Koszty dostawy zwracanego, poprawnie dobranego towaru na podstawie oryginalnych katalogów OE I TECDOC, pokrywa zamawiający. Zwracany towar przesyłamy na adres naszej firmy za pomocą Poczty Polskiej lub wybranej firmy kurierskiej.Firma aparts.pl nie odbiera przesyłek nadanych do nas z formą pobraniową. Jest możliwość wysłania kuriera po odbiór zwracanego towaru bezpośrednio przez naszą firmę Zlecenie należy złożyć poprzez e-mail lub protokół zwrotu towaru. Koszt transportu to ok.17zł-przesyłka do 30kg. Koszt jest potrącany z wartości zwracanego towaru. Termin zwrotu towaru to 14 dni od jego zakupu. 

 

Termin zwrotu należności za zwrócony towar, nastąpi w terminie do 14 dni od momentu dostarczenia go do magazynu firmy aparts i po uprzednim sprawdzeniu jakości zwracanego towaru. Pamiętaj, że zwrot  należności zostanie dokonany w tej samej formie płatności, której użyto przy zakupie.

Opłaciłaś/eś zamówienie przy odbiorze? W tym wypadku klient musi podać numer konta, w celu realizacji zwrotu należnej kwoty. Należy wypełnić formularz w.. formie elektronicznej... Wypełniony formularz proszę dołączyć do paczki wraz ze zwracanym towarem lub wysłać droga mailową na adres firmy aparts.  Po otrzymaniu danych, zrealizujemy zwrot. Prosimy pamiętać, że numer konta powinien należeć do banku w kraju, do którego wysyłane jest zamówienie.

Części elektroniczne i elektryczne oraz płyny i oleje nie podlegają zwrotowi- NIE DOTYCZY KONSUMENTA

Prawo zwrotu przysługuje wyłącznie Konsumentom. 

Zwrot części podlegających kaucji zwrotnej tzw. podlegających recyklingowi .

Zwroty niektórych części oznaczonych jako podlegające kaucji zwrotnej i odpowiadające celom regeneracji i recyklingu, po dokonaniu opłat kaucyjnych podlegają zwrotowi na koszt nadawcy.

Jest możliwość wysłania kuriera po odbiór zwracanego towaru bezpośrednio przez naszą firmę. Zlecenie należy złożyć poprzez e-mail lub protokół zwrotu towaru. Koszt transportu to ok.17zł-przesyłka do 30kg. Koszt jest potrącany z wartości zwracanego towaru. Część regeneracyjna musi zostać zwrócona w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu z dostarczonego produktu nowego do 30dni od dnia zakupu.

Zwrot kaucji następuje po weryfikacji i uznaniu jej przez producenta części.

- zwrot kaucji FTE oraz TRW tylko w oryginalnych nieuszkodzonych opakowaniach.
- zbyt zaawansowana korozja/utlenienie lub jej skutki (np. wżery na zębach, uszkodzony kołnierz pod dźwigniami ręcznego)
- próba nieautoryzowanej naprawy (np. nacięcia, obicia, szlifowania, nawiercania)
- FTE akceptuje wyłącznie zaciski oryginalne, renomowanych producentów lub zregenerowane przez firmę FTE

 Termin rozpatrzenia to 7-30 dni. Firma aparts.pl nie ma wpływu na czas rozpatrzenia zwrotu części podlegającej kaucji.

Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 "o bateriach i akumulatorach" nasza firma zorganizowała tryb odbioru zużytych akumulatorów samochodowych. Do każdego zakupu akumulatora doliczamy kwotę 30 zł netto jako opłatę utylizacyjną, zwrotną po dostarczeniu zażytego akumulatora.

Kwota kaucji jest zwracana na podane konto bankowe.

WAŻNE. Każdorazowo warunkiem przyjęcia części kaucjonowanej jest nieuszkodzenie mechaniczne podzespołu a wynikające jedynie z jego normalnego eksploatacyjnego zużycia. Elementy nieuznane przez producenta jako wartościowe podlegają ewentualnemu zwrotowi do kupującego na jego koszt.

Zakupiony produkt wykazuje wady lub uszkodzenie eksploatacyjne ?

Aby reklamować zakupiony produkt, musisz wypełnić formularz reklamacyjny. Znajdziesz go u dołu strony lub kliknij w link.

Dotyczy produktów objętych okresem gwarancji.

Bardzo proszę rzetelnie wypisać wszystkie potrzebne dane zawarte w druku reklamacyjnym. Pozwoli to maksymalnie skrócić czas rozpatrzenia reklamacji.  Dołącz lub opisz opinię warsztatu montującego uszkodzony element. Reklamowaną część należy przesłać do naszej firmy z dołączonym drukiem reklamacyjnym lub przesłać go w formie załącznika na adres e-mail bok@aparts.pl

Wysyłany produkt oznacz jako: REKLAMACJA

O wynikach procedury reklamacyjnej zostaniesz powiadomiony e-mail lub listem tradycyjnym.

Adres firmy.