Live Chat

Sprawdzone Części Samochodowe

{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się

Sprawdzone Części Samochodowe

Filtrowanie

Części samochodowe online

Części samochodowe online – czyli jak kupować w sieci?

 

Nie od dziś wiadomo że wydatki związane z posiadaniem własnych czterech kółek nie kończą się na samym zakupie. Lwią część funduszy pochłaniają bieżące naprawy, a w tym podzespoły eksploatacyjnie. Nic więc dziwnego że zmotoryzowani za wszelką cenę szukają oszczędności. Niektórzy kierowcy starszej daty pamiętają jeszcze, jak ogromne trudności sprawiało im „załatwienie” potrzebnych zamiennych części samochodowych w czasach Polski Ludowej. Już znalezienie punktu sprzedaży było nie lada wyczynem - czynny każdego dnia i pełen markowego towaru, sklep motoryzacyjny był rzadkością w tamtych pamiętnych czasach. Sytuacja zaczęła zmieniać się bardzo dynamicznie dopiero po otwarciu granic, wówczas popyt na części motoryzacyjne wzrósł jeszcze bardziej.

Nagły rozwój

Polacy, znudzeni przestarzałymi konstrukcyjnie Polonezami, Skodami, Trabantami i rozmaitymi Fiatami, na masową skalę sprowadzali z zachodnich Niemiec, Włoch czy Francji samochody, które do tej pory nie często gościły na naszych dziurawych ulicach. Prestiżowe oraz pożądane Audi, Mercedesy tudzież trwałe i niemniej poszukiwane Ople, Volkswageny oraz Fordy w ogromnych ilościach trafiały nad Wisłę – przeważnie były to auta w opłakanym stanie technicznym wymagające w niedługim czasie poważnych napraw. Nic więc dziwnego, że wraz z pojawieniem się tysięcy nowych samochodów, otwierały się coraz to lepiej zaopatrzone sklepy i hurtownie motoryzacyjne – szyld „Sklep auto części” wisiał w wielu ruchliwych miejscach, praktycznie w każdym mieście, a nawet w prowincjonalnych miasteczkach i wsi.

Kolejne lata w wolnej już Polsce mijały na nieustannym i dynamicznym rozwoju branży motoryzacyjnej. Prężną działalność rozpoczynały oficjalne przedstawicielstwa cenionych producentów samochodów, motocykli, jak i części samochodowych - widzących potencjał rozrastającego się rynku. Powstające w dużych miastach hurtownie dostarczały ogromne ilości części zamiennych do pomniejszych sklepów rozsianych po całym kraju. Dzięki temu statystyczny Kowalski nie musiał już zamawiać każdego, nawet podstawowego elementu z kilkudniowym wyprzedzeniem – czekając cierpliwie na odbiór. Coraz częściej wystarczyło odwiedzić pierwszy napotkany sklep auto części, by po chwili wyjść z potrzebnym podzespołem.

Jak kupujemy dzisiaj?

W dzisiejszych czasach kupno praktycznie dowolnej samochodowej części zamiennej, blacharskiej czy wyposażenia wnętrza nie sprawia żadnego problemu. Musimy tylko znać dokładny model i wersję silnikową samochodu (warto mieć przy sobie numer VIN), aby dostać interesujący nas produkt od ręki. Oczywiście, wyjątkiem są tutaj unikatowe marki i modele – w ich przypadku należy uzbroić się w cierpliwość.

Jest jednak inny, dużo wygodniejszy sposób na robienie motoryzacyjnych zakupów – i to bez wychodzenia z domu - kupowanie przez internet. Każdego roku sklepy samochodowe działające online zyskują coraz więcej zadowolonych klientów.

Jak wyszukać sklep?

Nie ma nic prostszego: w wyszukiwarkę internetową wpisujemy np. „auto części śląsk” i po chwili uzyskujemy szereg firm z interesującego nas regionu. Niektóre fachowe sklepy, poza dokładnym katalogiem produktów, oferują także telefoniczną, nawet całodobową pomoc w doborze części. Dzwoniąc do sprzedawcy uzyskamy profesjonalną poradę. Co więcej – niekiedy możemy liczyć na darmową dostawę w ciągu 24 godziny.

Powszechny dostęp do Internetu raz na zawsze zmienił działalność wielu sklepów i hurtowni (niektóre utrzymują się wyłącznie ze sprzedaży online) a także rzeszy kupujących. Części samochodowe nigdy nie były łatwiej dostępne.