Live Chat
{{ item.Name }}
Kod produktu: {{ item.Code }}
Ilość: {{ item.Amount }} szt
{{ item.GrossPrice | number: 2 }} {{ item.CurrencyID }}
{{ translation.shoppingCartEmpty }}
{{ ShoppingCartItems.data.Summary.TotalAmount }}
Zaloguj się
Filtrowanie

Akumulator

Akumulator samochodowy – funkcjonalność i niezawodność w każdych warunkach

Aby pojazd mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje odpowiedniego źródła zasilania. W autach tę funkcję pełni akumulator. Jest niezbędny do tego, aby otworzyć czy odpalić samochód, a także rozgrzać siedzenia, włączyć radio czy światła. Odpowiada także za działanie szeregu modułów elektrycznych, w tym np. komputera pokładowego, systemu bezpieczeństwa i klimatyzacji. Nikt nie wyobraża sobie, żeby mogło go zabraknąć w jakimkolwiek pojeździe.

Jeśli chcesz, nawet w trudnych warunkach, bez zbędnych problemów uruchamiać auto, wybierz akumulator samochodowy z naszego asortymentu. Specjaliści Aparts.pl przeanalizowali wszystkie dostępne modele baterii na rynku i wybrali tylko te najlepsze, dla Twojego zadowolenia i wygody. Oferujemy wysokiej klasy produkty, które wyróżniają się nie tylko trwałością, ale także funkcjonalnością. Wybierz zasobnik energii od nas, a z pewnością nie pożałujesz tej decyzji!

Dostępne rodzaje akumulatorów samochodowych

Zasobniki energii, które sprzedajemy, pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak: Bosch, Energizer, Centra, Gigawat, Maxgear, Varta, Yuasa. Akumulatory różnią się pojemnością, rozmiarami, wartością prądu zimnego rozruchu i dodatkowymi elementami. Pamiętaj, żeby przed zakupem baterii dokładnie sprawdzić wymagania producenta pojazdu odnośnie do modelu zasobnika energii. W ten sposób zapewnisz nie tylko stabilne źródło prądu, ale także ochronę pozostałych modułów. Zwróć uwagę na rozmiary produktu i upewnij się, że będzie pasować do Twojego pojazdu. To bardzo ważne, ponieważ za duży nie zmieści się pod maską, a za mały będzie niestabilnie zainstalowany, co przełoży się na jego żywotność.

Oferujemy produkty zarówno do aut osobowych, w tym hybrydowych, jak i motocykli czy ciężarówek. Już od dziś każdy może cieszyć się wysokiej jakości akumulatorem w swoim pojeździe. Gwarantujemy stabilne źródło energii i niezawodność o każdej porze dnia.

Jak zachować wartość akumulatora samochodowego?

W wyniku eksploatacji żywotność baterii można znacząco spaść. Aby zachować wartość produktu, musisz zadbać o odpowiednią konserwację i pielęgnację zasobnika energii. Tylko dzięki regularnej konserwacji sprawisz, że akumulator będzie pełnić swoją funkcję przez długie lata. Pamiętaj o tym, żeby:

  • zadbać, by bateria była zawsze czysta i sucha,
  • regularnie kontrolować poziom kwasu (elektrolitu) i w razie konieczności uzupełniać wodą destylowaną,
  • ładować zasobnik energii wtedy, kiedy gęstość kwasu spadnie poniżej 1,21 kg/l.

Jeśli wybrałeś model bezobsługowy, dolewanie płynu do baterii nie jest potrzebne. Poziom elektrolitu zobaczysz przez odpowiedni wizjer.

Jak prawidłowo naładować baterię samochodową?

Parkujesz auto na zewnątrz pod tzw. "chmurką"? Zimą temperatura na zewnątrz może drastycznie spaść. Im chłodniej na dworze, tym mniejsza pojemność zasobnika energii, która może zmniejszyć się nawet o kilkadziesiąt procent! Po kilku nocach mogą rozpocząć się problemy z odpalaniem pojazdu. Aby temu zapobiec, warto regularnie ładować baterię.

Najszybszym i najlepszym sposobem jest jazda autem. Kiedy silnik pracuje, alternator dostarcza do akumulatora samochodowego odpowiednią ilość energii, dzięki czemu chroni baterię przed rozładowaniem. Zapomniałeś wyłączyć świateł, radia lub nie używałeś samochodu przez kilka dni? Konieczne może być naładowanie zasobnika energii przy użyciu prostownika.

Kiedy wybierasz jednostkę ładującą, zwróć uwagę, czy urządzenie oferuje prąd stały o napięciu wyższym od akumulatora. Podpięcie baterii do ładowarki jest bardzo proste. Wystarczy połączyć dodatni biegun zasobnika energii z dodatnim wyjściem prostownika. Tak samo zrób z lewymi kablami. Następnie pozostaw urządzenia na kilka godzin. Po naładowaniu sprawdź poziom elektrolitów i temperaturę zasobnika energii. Gęstość kwasu w prawidłowo przygotowanej baterii powinna mieścić się w zakresie 1,270 – 1,280 kg/l.

Kiedy należy wymienić akumulator samochodowy na nowy?

Tak jak inne podzespoły, bateria również ulega zużyciu. Wpływ na to ma wiele czynników, np.:

  • przetrzymywanie produktu w całkowitym wyczerpaniu – prowadzi to do trwałego uszkodzenia zasobnika energii,
  • źle lub luźno zainstalowana bateria w samochodzie – wibracje, wstrząsy i uderzenia mogą doprowadzić do usterki wewnętrznych ogniw. Niewłaściwie zamontowany akumulator jest groźny także podczas wypadku,
  • przechowywanie produktu w niewłaściwych warunkach – wilgoć i brud negatywnie wpływają na stan zasobnika energii. Groźne jest także przechylenie go i stawianie na boku, ponieważ może dojść wtedy do wycieku elektrolitu,
  • niedostateczne ładowanie akumulatora – zdarza się tym osobom, które używają auta tylko na krótkich odcinkach. Brak pełnego doładowania może drastycznie obniżyć wydajność baterii.

Prawidłowo użytkowany zasobnik energii może spełniać swoją funkcję przez kilka długich lat. W tym czasie należy stale kontrolować poziom elektrolitów i w razie potrzeby doładować akumulator. Bateria wymaga wymiany, jeśli obudowa jest uszkodzona lub odkształcona, zauważyłeś wyciek substancji, samochód nagle się wyłącza lub jeśli mimo częstego ładowania i wymiany innych podzespołów (jak np. alternatora) masz problem z odpaleniem silnika rano.

Planujesz kupić nowy produkt? Zrób to w okresie jesienno-zimowym! Dzięki temu ochronisz się przed przykrymi niespodziankami rano, np. jeśli pojazd nie chciałby ruszyć.

Jaki akumulator samochodowy wybrać?

Najlepszy zasobnik energii to taki, który jest dopasowany do Twojego samochodu. Podczas wybierania produktu zwróć uwagę na model auta, jego rocznik, sposób zasilania, kod, pojemność i moc silnika. Inną baterię wybierzesz dla hybrydy, inną dla auta z systemem start-stop.

W naszym sklepie są dostępne tradycyjne akumulatory obsługowe, jak i nowoczesne modele bezobsługowe. Każdy z nich jest wyposażony w stabilne nóżki, które ułatwiają zachowanie właściwego położenia baterii pod maską. Wygodny, plastikowy uchwyt ułatwia instalację i demontaż zasobnika energii oraz przenoszenie go.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania najlepszego akumulatora samochodowego.